pátek 1. května 2015

Akademické centrum pohanství a supervize.


Nesnáším tam chodit, zvlášt ne v 11 ráno. Ranní vstávání by se měly zakázat, stejně jako vlaky, schody, prudké slunce, automat na mizernou kávu v aule a ze solidarity bych zakázala i Měsíc. Nesnáším to tady, protože je to v jediné budově se schodama, co naše fakulta nabízí. Do té doby, než se upírka Šárka naučila levitovat, tak se sem stejně přes schody nedostala. A má jinak smysl nabízet poradenství studentkám staré hudby, co jsou shodou okolností upírky na vozíku, v budově se schodama? A taky nechápu proč starou hudbu studuje někdo, kdo je 400 let plus mínus starý. Ale od chápaní tady nejsem.

Skupina se courá jako švábi na pivo. Proč já hloupá vždycky dojdu první? Protože aby si neřekly, jo temný elfky, ony ve dne spí a v noci někde lítaj. Copak jsem netopýr? Prostě jen nesnáším silné slunko, skoro pak nevidím, a je mi z něj šoufl. A překládám, tak holt pracuju v noci, něčím se živit musím, prej tady na povrchu je zakázaný vlastnit otroky nebo tak nějak. Zákoník práce je zlo, ne temné bohyně.

Z letargie mě probere robotický zvuk něčího hlasáku. Už vím, Dejv, který chodí vždycky poslední, je tady taky. Poslední. Tento týden se moc nevyspal. Na religionistice odevzdávají bakalářky o semestr dřív. „Promiňte, svítil na mě měsíc“. Religionista, stejně nestíhá jako já. Já dedlajny, on diplomku. Psal o chrámových obřadech babylónských bohyní nebo něčem takovém. Od průlomu sfér v roce 1989 se stala z religionistiky dost exaktní věda, babylónské bohyně založily v Olomouci neziskovku a propagují ekologické zemědělství. Jo a Dejv je vlkodlak, takže si stežuje na Měsíc. A skoro nevidí, takže používá počítač s hlasovým výstupem. Má hlas jako vraždící robot, hlasový výstup, ne Dejv. Docela ho obdivuju, nemám ráda cestovaní vlakem, mimo trasu Brno – Praha, ideálně vůbec nikam. Dejv strávil semestr dílem na cestě, a dílem ve vlkodlačí kůži. Jo, mě se do toho vlaku blbě leze, a když levituju, lidi se na mě blbě koukali.

Už jsme všichni? Můžem začít? Pohané, potomci bohů, elfové, trpaslící. Nebyli jsme moc vidět, ale už jsme. Občas se ale potřebujeme slízt, setřepat ze sebe stres, přestat se tvářit, že jsme superbytosti. Nabrat manu na levitaci a iluze, zakrývající naši pravou tvář. To je centrum pohanství a supervize.
Žádné komentáře:

Okomentovat