pondělí 2. února 2015

Lidi co se sápou na stage nějak podobně jako já

Myslím že jeden z "problémů" integrace je to, že existuje mnoho lidí, co nemá zažito lidi s handicapem v nějaké jiné roli než žáka speciální školy obyvatele ústavu, nebo pacienta. Občas existují projekty, zaměřené na práci s tímhle stereotypem. Takže s dovolením  tady  je několik DJů s handicapem. Je to  anglicky, a omlouvám se že se to nevyhlo hraní na emoce, jak jsou ty lidi strašně inspirativní. Já sem to nepsala. Ale na Brno dobrý.

Jednou když jsem pořádala takovou minipárty, tak jsem komunikovala s neslyším DJem - a tady mezi těma je další (Robbie Wilde). A DJ s ALS (tou nemocí co má Stephen Hawking), DJ s Osteogenesis Imperfecta,  DJ bez ruky.

Jinak v současnosti běží nějaké kampaně, ohledně integrace, výbornej příspěvek v televizi měla Terka Laubová, Tap Tap dělá koncert koňovi pod ocasem, a spousta lidí co ještě neviděli nikoho postiženýho najednou postižený viděla. Takže když se nás nebojí Česká televize, tak doufám že se i ty obyčejný lidi nebudou bát, no a my pak taky. S tou televizí je malinko problém, že ukazuje jen malej kousek reality, a je to dost škoda, protože to téma má šířky a hloubky, do kterých zatím média radši nepůjdou, třeba i ze strachu, aby nám neublížili - nebo naopak ze strachu, aby nenarušili mocenskou hegemonii velkokapacitních ústavů, plus aby se veřejnost necítila divně. Ale myslím si, že ten pocit divnosti je pro veřejnost právě příležitost se zamyslet nad tím, jestli náhodou se nemýlíme, že postižení patří někam pryč, že jsou nějací divní, že jim bude někde jinde líp. Jo bude to běh na dlouho trať.  

Strašně ráda bych potkala někoho v České republice, kdo je ve stejný situaci, protože bychom mohli společně se vyrovnat s tím, že si spousta lidí myslí, že vlastně neexistujem. Nemusí to bejt nutně DJ, ale někdo kdo je člen subkultury - pankáč, skejťák, hip hoper, a tak nějak lidi kolem něj chápou že je možný být jak postižený, tak jejich kámoš v partě. Já si totiž nemyslím, že přestože předsudky vůči postižení tu jsou, že nejsme jen dva nepřátelské kmeny, co na sebe vztekle pořvávají přes řeku, a co budou počítat skóre.

DJ Robbie Wilde
Tohle je DJ Ectic:Žádné komentáře:

Okomentovat